Vanglateenistuses töötamiseks on oluline, et oleksid hooliv, oskaksid suhelda ja erinevate inimestega toime tulla. Kasuks tulevad empaatia, hea kuulamisoskus ja oskus lahendada probleeme rahulikult. Töö eeldab ka koostöövalmidust, kiiret reageerimist ning valmisolekut keerulistes olukordades tegutseda.
Meie väärtused – pühendumus, inimlikkus, uuendusmeelsus ja asjatundlikkus – aitavad meil luua turvalisemat ühiskonda. Vanglateenistuses on üle saja erineva töökoha, nii et saad teha tööd just sellel alal, milles oled tugev.
Jah! Vanglateenistuses on üle saja erineva ametikoha, mis pakuvad Sulle võimalust areneda – nii oma erialal süvitsi kui ka juhtivatele kohtadele. Toetame Sind karjääriredelil edasi liikumisel ja pakume võimalust proovida erinevaid rolle, et leiaksid just endale sobiva suuna. Täiendkoolituste ja praktilise kogemuse kaudu saad kasvada vastutusrikkamatele ametikohtadele asumiseks – olgu see vanglas, selle osakondades, kriminaalhoolduses või ministeeriumis.
Vanglateenistuses väärtustatakse elukestvat õpet. Toetame teenistujaid oma teadmiste täiendamisel, olgu see siis läbi täiendkoolituste või töö kõrvalt uue hariduse omandamisel. Samuti pakume koostöös Sisekaitseakadeemia vanglateenistuse kolledžiga erialast haridust vanglaametniku kutseõppe ja korrektsiooni rakenduskõrgharidusõppe formaadis. Vanglaametnikuks saab õppida töö käigus ja õppimise ajaks säilitame õppuri palga.
Jah, Sul on võimalik töötada paindliku graafiku alusel – see oleneb ametikohast ja sellest, mida oma juhiga kokku lepid. Kuna vangla töötab ööpäevaringselt, siis näiteks valvurid töötavad vahetustega. Mõnel ametikohal on 8-tunnised tööpäevad esmaspäevast reedeni, teistel aga graafikupõhised 12-tunnised vahetused. Graafiku koostamisel arvestame võimaluse korral ka Sinu soovide ja vajadustega.
Vanglateenistuses töötades aitad suunata kinnipeetavaid või kriminaalhooldusaluseid õiguskuulekale teele, vähendades sellega uute kuritegude toimepanemise riski. Sinu töö tagab vanglas turvalisuse ja korra, aidates luua keskkonna, kus kinnipeetavad saavad oma käitumismustreid muuta ja ühiskonda naasmiseks valmistuda. Igapäevase järelevalve, suunamise ja toetava suhtluse abil aitad kujundada turvalisemat ühiskonda kõigile.
Jah, hea füüsiline vorm on vanglateenistuses oluline – eriti valvuri ametis, kus töö on liikuv ja aktiivne. Heas vormis olles on töö mugavam ning enesetunne parem.
Kõik vormikandjad peavad kord aastas läbima kehalised katsed, mille nõuded on kohandatud vanuse ja soo järgi ning on jõukohased keskmiselt aktiivsele inimesele. Sa ei pea selleks üksi valmistuma – igas vanglas toetab Sind kehalise ettevalmistuse spetsialist, kes aitab vajaduse korral koostada isikliku treeningkava ja juhendab nii kutseõppe jooksul kui ka enne katseid.
Eeskätt valvuri töö eeldab küll head füüsilist vastupidavust, kuid kõigis ametites on sama tähtsad ka vaimne tasakaal, suhtlemisoskus ja võime keerulisi olukordi rahumeelselt lahendada. Füüsiline vorm on oluline – aga me toetame Sind igal sammul selle saavutamisel.
Ei, kõik vanglateenistujad ei puutu oma igapäevatöös kinnipeetavatega kokku. Vanglateenistuses on palju erinevaid ametikohti – näiteks valvurid ja juhtumikorraldajad tegelevad otseselt kinnipeetavatega ja kriminaalhooldusametnikud puutuvad palju kokku kriminaalhooldusalustega. Personaliosakonna töötajad, IT-spetsialistid, juristid ja tugiteenuste spetsialistid töötavad aga peamiselt vangla tugisüsteemide ja haldusega. Siiski on oluline mõista, et isegi kaudses rollis töötades on vaja mõista vangla keskkonda ja selle eripärasid.
Jah, vanglateenistus pakub mitmekesiseid töövõimalusi väga erineva taustaga inimestele. Kui Sul on varasem kogemus näiteks õiguse, psühholoogia, personalitöö või halduse valdkonnas, võib Sul olla võimalus jätkata oma erialast tööd vanglateenistuses. Lisaks on võimalik vanglateenistuses karjääri jooksul liikuda erinevate ametikohtade vahel, näiteks alustada vanglaametnikuna ja hiljem spetsialiseeruda mõnele teisele valdkonnale.
Jah – varasem kogemus ei ole nõutav, kuid valvuri ametikohale kandideerimise eeldus on keskhariduse olemasolu. Tööks vajalikud teadmised ja oskused omandatakse viiekuulise vanglaametniku kutseõppe käigus.
Eesti vanglad on kaasaegsed ja turvalised, kus riskid on kontrollitud. Samuti saad väljaõppe käigus põhjalikud teadmised ja praktilised oskused, mis aitavad võimalikke ohuolukordi ennetada ja vajaduse korral professionaalselt lahendada.
Valvuri tööaeg on üldjuhul vahetustega, kus tööpäev kestab 12 tundi – nii päeval kui öösel. Kuigi töö on graafikupõhine, püüame võimalusel arvestada töötaja eelistuste ja elukorraldusega.
Jah, valvuri amet sobib nii meestele kui ka naistele. Soost olulisemad on sobivad isikuomadused ja soov panustada turvalisuse tagamisse.
Valvuri töötasu oleneb staažist, vanglast ja täiendavatest tööülesannetest. Kõigil valvuritel on baaspalk, millele lisaks on võimalik saada erinevaid lisatasusid täiendavate ülesannete ja eriväljaõppe põhjal. 2025. aastal on valvuri baaspalk Tallinna ja Viru vanglas 2040 eurot ning Tartu vanglas 1712 eurot.
Jah, vanglateenistus toetab karjääriredelil liikumist! Valvurina saad spetsialiseeruda eriüksustesse, laiendada vastutusala täiendavate ülesannete kaudu ning liikuda edasi üksuse juhi või juhtkonna tasandi ametikohtadele.
Valvur pakub kinnipeetavale igakülgset tuge: lahendab olmeprobleeme, motiveerib osalema planeeritud tegevustes ja seeläbi suunab teda õiguskuulekamale teele, tehes seejuures tihedat koostööd teiste spetsialistidega. Samuti peab valvur tagama järelevalve, viima läbi loendamised ja saatma kinnipeetavaid neile ettenähtud tegevustesse (kooli, tööle jne).
VÕTA MEIEGA ÜHENDUST!
„Kui meie võimalused pakuvad Sulle huvi, siis tutvu meie vabade tööpakkumistega või võta lisaküsimuste korral meiega ühendust. Meie värbajad on Sulle hea meelega abiks!“
- vanglateenistuse personalijuht Aet Urvast